Založ si blog

Hľadanie receptov

Dôchodcovia by už podľa vládnych papalášov mali byť spokojní. V predstihu – v júli – sa im namiesto v decembri vypláca trinásty „dôchodok“. Nezainteresovaný pozorovateľ by sa asi začudoval nad tým, že maximálne tristo eurová sociálna podpora sa honosne nazýva „dôchodkom“, ale na Slovensku je to tak. Tristo eur  je suma, ktorá veľa ľuďom musí vystačiť na pokrytie ich rastúcich mesačných životných nákladov.  A ak dôchodcovia budú držať hubu a krok a chváliť Krajniaka (inak sa pochváli sám), tak im v decembri možno milostivo bude vyplatený aj štrnásty „dôchodok“.  Mnohí sa už dnes isto nevedia dočkať Ježiška!

A čo ostatní „čelní“ predstavitelia ?

Ignorujú sucho a neúrodu, rastúce ceny všetkého a aj hrozivú infláciu a zabávajú sa koaličnou aritmetikou (sčitovaním a odčitovaním): kto s kým a za koľko. Tento blog píšem v čase, kedy ešte nie je jasné, či sa SaS rozhodne opustiť spolok vládnej štvorky  (také niečo mali v Číne po Mao Ce Tungovej smrti a na čele tohto spolku stála vdova po veľkom vodcovi). V každom prípade je jedno, či pri moci ostane firma „Igor Matovič“, firma „Eduard Heger “ alebo firma „Matovič, Heger, Kollár (bez Sulíka a s kdekým ďalším)“, rentovať sa to snáď môže iba parlamentným „členom“, ktorí na výplatu už v živote domov neprinesú toľko peňazí ako dnes.

Leto je síce v plnom prúde, no príde aj zima a ľahko sa budeme môcť presvedčiť, že doterajšie hľadanie univerzálnych receptov, ako nasýtiť a zohriať národ, veľmi účinné nebolo. Bojím sa, akým spôsobom to bude u nás fungovať naďalej, keď miliardy pôjdu na znovuzrodenie armády. Zostane nám pred voľbami aspoň na to (alebo NATO ?), aby sa dalo svietiť a kúriť?  Vládna garnitúra urobí iste všetko pre to, aby svoj pontifikát dotiahla do (nášho?) konca.

Demokrati a nové stranícke vetry.

08.03.2023

Janko Jesenský a jeho demokrati by na súčasnom Slovensku potichu mohli žasnúť. Trojnásobne odvolaný premiér s celou svojou vylepšenou partičkou sa stal volebným lídrom, nie však za OĽaNO, premenoval sa na „Demokratov“. Za tri dni s celou svojou vylepšenou partičkou zabudol na mládežnícku skupinku „Modrých“ a na Dzurindu. A Matovič nesoptí v [...]

Zachovajme si zdravý rozum

01.03.2023

Zdravý rozum Slovenskému národu nikdy nemohol chýbať, inak by už dávno zanikol v tisícročných premenách histórie a času. Región, s ktorým sme aj my úzko spätí, odjakživa nesie prvky kresťanskej a židovskej civilizácie a aj pre nás z toho platí celý rad záväzkov a pravidiel. Nie každý sa dopodrobna dokáže prehrabovať peripetiami [...]

Dôležitá úloha poľnohospodárstva a ako si koalícia s koalíciou navzájom mydlí schody

17.02.2023

V súčasnej dobe vojny s Ukrajinou a s ekonomickou, politickou a medzinárodnou krízou zohráva poľnohospodárstvo u nás rozhodujúcu a dôležitú úlohu. Čím viac sa budú spomenuté okolnosti vyostrovať, tým dôležitejšia bude otázka potravinovej sebestačnosti Slovenska a tiež porastie význam garancie domácich potravín. Okrem spomenutých [...]

Leyenová

Brusel: Odvediete viac, dostanete menej. Rozšírenie EÚ o nové krajiny vyjde na 256 miliárd eur

04.10.2023 17:56

Rozšírenie Európskej únie o deväť nových krajín vrátane Ukrajiny by aktuálnych členov stálo 256 miliárd eur, informuje denník The Guardian.

hranicny prechod Berg

Reportáž: Migračná vlna otriasa Schengenom. Susedné štáty spustili kontroly, ako vyzerá situácia na českých či poľských priechodoch?

04.10.2023 17:16

Pre migračnú krízu sú slovenské hranice prísnejšie strážené, a to nielen zvnútra, ale aj zvonku.

Kevin McCarthy

Trumpovský radikalizmus sa šíri, republikáni sa požierajú navzájom. Odvolali si vlastného šéfa snemovne

04.10.2023 16:26

Americká Snemovňa reprezentantov si odvolala šéfa. Kevin McCarthy prišiel o post, keď ho zomlel puč vo vlastnej Republikánskej strane.

Miroslav Výboh

Najvyšší súd zrušil rozhodnutie o neprijatí obžaloby na podnikateľa Výboha

04.10.2023 15:47

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal ešte v novembri 2021 na podnikateľa obžalobu pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku.

Jozef Kamenický

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 53957x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu

Kategórie